مسابقه ملی توانمند

مسابقه ملی توانمند برای اولین بار در سال ۱۳۹۵ و با هدف ایجاد انگیزه و هیجان بین دانش آموزان علاقه مند به رقابت در فضای علمی آغاز شد. در اولین دور مسابقه، ساخت ریسمان نانویی محور اصلی مسابقه بود و در دوره های بعد، به محورهای آن افزوده شد به طوریکه در چهارمین دور این مسابقه، شرکت کنندگان در سه مرحله با هم رقابت می نمایند. یک مرحله فعالیت های ساده در منزل، یک مرحله آزمون مجازی، و مرحله آخر مسابقه حضوری. مرحله آخر در دو محور عمومی و تخصصی برگزار می‌شود.
در مرحله مقدماتی مسابقه توانمند، فعالیت ها به نحوی طراحی شده است که شرکت کنندگان بتوانند با حداقل امکانات با مفاهیم جالب و جدید علمی آشنا شوند. با توجه به همه گیری بیماری کرونا و حضور دانش آموزان در خانه، این مسابقه می تواند یک فضای آزمایشگاهی کوچک خانگی را برای دانش آموزان فراهم نماید تا هم دانش آموزان با مفاهیم جدید علوم آشنا شوند و هم بتوانند اوقات فراغت خود را با کمترین هزینه و به بهترین شکل بگذرانند. فضای رقابتی موجود بین تعداد کثیری از دانش آموزان حاضر در این مسابقه سبب افزایش شور و هیجان در شرکت کنندگان خواهد شد. شرکت کنندگان در حین انجام مراحل مسابقه، ضمن تجربه شور و هیجان، با یکی از مهمترین علوم روز دنیا یعنی فناوری نانو آشنا می‌شوند.
موضوعات مرحله آخر مسابقه نیز در محورهای عمومی و تخصصی به گونه‌ای طراحی شده که هم دانش آموزان علاقه‌مند و متخصص در حوزه فناوری نانو بتوانند رقابت کنند و هم دانش‌آموزانی که در این حوزه به تازگی وارد شده‌اند.

image1
برگزیدگان
دوره های پیشین مسابقه توانمند
image2
نهادهای برتر
در زمینه مسابقه توانمند
image3
جوایز
مسابقه ملی تونمند
image4
خواندنی های توانمند
مطالب مفید
امداد توانمند
پژوهشسرای نزدیک من

باشگاه نانو به منظور آشنایی و آموزش فناوری نانو به دانش‌آموزان کشور عزیزمان ایران، پژوهش‌سراهای سطح کشور را به عنوان نهادهای ترویجی خود معرفی کرده تا دانش‌آموزان بتوانند با مراجعه به پژوهش‌سراهای نزدیک محل سکونت خود، در زمینه فناوری نانو آموزش ببینند.

ادامه...
اخبار مسابقه ملی توانمند
همه خبرهای توانمند
سوالات دوره های قبل

دانش آموزان می توانند برای آشنایی با سوالات مرحله تئوری مسابقه توانمند و آمادگی بیشتر برای شرکت در آزمون این مسابقه، سوالات دوره های قبل را دانلود کرده و مطالعه نمایند.

ادامه...
مشاوره